e-US

US Warszawa – nowe usługi w E-urzędzie Skarbowym

W Urzędzie Skarbowym dostępnym online można zdalnie złożyć UPL-1, czyli pełnomocnictwo do podpisywania elektronicznych deklaracji podatkowych. Poniżej szczegóły na temat tej usługi.

Nowa funkcjonalność stanowi znaczne ułatwienie dla mocodawców i pełnomocników. Urząd skarbowy rozszerzył katalog pełnomocnictw, bo użytkownicy serwisu przeglądają go chętnie i czekali na jego powiększenie. Z możliwości przeglądania listy pełnomocnictw ogólnych użytkownicy skorzystali ponad  660 tys. razy.

Serwis e-US – nowoczesny kanał komunikacji

E-US, czyli Elektroniczny Urząd Skarbowy, stanowi nowoczesne narzędzie i kanał komunikacji. Cały czas jest on dopracowywany i poszerzany o kolejne usługi, zgodnie z potrzebami klientów. Niedawno e-US udostępnił możliwość złożenia pełnomocnictwa do podpisywania elektronicznych deklaracji podatkowych i zawiadomień o jego zmianie lub odwołaniu.

Dzięki temu nie trzeba wybierać do m.in. US Warszawa czy US Łódź, gdyż można część spraw załatwić przez Internet i bez wychodzenia z domu. Pełnomocnicy ogólni mają dostęp w e-US do listy swoich mocodawców. Mogą składać w ich imieniu pisma, bez konieczności uzupełniania danych identyfikacyjnych i adresowych mocodawcy.

fot. PhotoMIX-Company / Pixabay