Revolut wchodzi do Polski z usługami bankowymi

Revolut zamierza podbić polski rynek, oferując konta bankowe w swoim europejskim banku Revolut Bank. Ponadto planuje też uruchomić w Polsce nowe usługi, m.in. produkty kredytowe.

Konta z gwarancją środków do 100 tys. euro

Jak zapewnia firma, środki przechowywane w banku będą podlegać ochronie litewskiego rządowego systemu ubezpieczeń inwestycji i depozytów. Ofertę banku Revolut jako pierwsi otrzymają klienci, którzy dużo korzystają z usług Revolut. Po testach na Litwie, czas na Polskę – nasz kraj jest pierwszym rynkiem zagranicznym, na którym klienci Revolut będą mieć dostęp również do usług bankowych.

Licencja bankowa

Revolut już od jakiegoś czasu upodabnia się do banku. Mimo to jego klienci czekali na taką usługę niemal dwa lata. W 2018 r. firma uzyskała licencję bankową i wreszcie mogła zacząć realizować swój cel. Gwarancja zdeponowanych środków to duży atut i może przekonać wielu potencjalnych klientów. Oznacza to rewolucję dla klientów, którzy będą mieć pewność ochrony depozytów, a także uzyskają dostęp do nowych produktów – w tym kredytowych i oszczędnościowych.

Revolut Payments i Revolut Bank

Oznacza to, że działać będą dwa podmioty – Revolut Payments działający na podstawie licencji pieniądza elektronicznego, a Revolut Bank to podmiot w pełni bankowy, który korzysta z licencji Banku Litwy i jest objęty systemem gwarancji depozytów. Wybór należy do użytkowników – można nadal korzystać z Revolut w dotychczasowy sposób, ze wszystkich dostępnych funkcjonalności.

Lena.k

Fot. stux / Pixabay