meble

Transport mebli

Krajowy lub międzynarodowy transport mebli nie musi być dużym wyzwaniem, o ile szczegółowo zaplanujemy cały proces. Duże znaczenie dla bezpieczeństwa przewożonych rzeczy ma między innymi sposób pakowania oraz transport. Jak zorganizować przewóz mebli i o czym warto pamiętać?

Jak przygotować meble do transportu?

Pierwszym krokiem do bezpiecznego i sprawnego transportu jest oczywiście odpowiednie zabezpieczenie mebli. Jeżeli istnieje taka możliwość, warto rozkręcić poszczególne części przedmiotów o dużych gabarytach, co może znacząco ułatwić załadunek, transport, rozładunek i wnoszenie – dotyczy to w szczególności szaf, łóżek czy narożników. Mniejsze meble lepiej przewozić w całości, oklejając taśmą drzwiczki. Najbardziej narażone na uszkodzenia są krawędzie i ostre rogi przedmiotów, które należy zabezpieczyć styropianem, folią stretch, folią bąbelkową czy kawałkami tektury. Jeżeli mamy zamiar przewieźć mniejsze meble w kartonach, warto dodatkowo wypełnić przestrzenie specjalnymi wypełniaczami np. poduszkami z powietrzem. Należy pamiętać, że podczas międzynarodowego transportu meble pokonują setki lub tysiące kilometrów, przez co narażone są na wszelkiego rodzaju uszkodzenia za sprawą gwałtownych hamowań, zakrętów czy wybojów na drodze. Z tego względu warto powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie transportowej, która posiada doświadczenie w bezpiecznym przewozie mebli.

Bezpieczny transport mebli

Meble powinny być transportowane w dużych pojazdach, które posiadają zabezpieczenia w postaci pasów mocujących czy mat antypoślizgowych.

Ofertę międzynarodowego transportu mebli można znaleźć pod tym adresem: https://maripol.pl/transport-mebli.html

Może się okazać, że niektóre przedmioty o większych gabarytach będą wymagały wykorzystania palet lub pojazdów z windą samorozładowczą. Przed skorzystaniem z usług należy upewnić się, że firma transportowa gwarantuje polisę OCP – w przypadku uszkodzenia ładunku zostanie wypłacone odszkodowanie przez firmę ubezpieczeniową. Przewożąc meble o wysokiej wartości, warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie cargo. Odpowiednio zabezpieczając przedmioty przed transportem oraz korzystając z usług profesjonalnej firmy przewozowej zminimalizujemy ryzyko uszkodzenia lub utraty cennego dobytku.

EW, foto: iSAWcompany / pixabay