Nowoczesne rozwiązania logistyczne

Nowoczesne rozwiązania logistyczne

Szybko zmieniający się rynek wymusza na firmach logistycznych wdrażanie coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań dostosowanych do potrzeb każdego biznesu. Dzięki nim łańcuch dostaw jest płynny i jeszcze bardziej efektywny. Jakie rozwiązania oferują przedsiębiorcom operatorzy logistyczni?

Logistyka kontraktowa dla firm

Każdy przedsiębiorca dąży do optymalizacji kosztów prowadzenia działalności. Jednak zatrudnianie pracowników, implementacja systemów czy wynajem lub zakup własnych magazynów wiąże się z dużymi kosztami. Można je ograniczyć decydując się na logistykę kontraktową. To rodzaj usługi obejmujący operacje prowadzone na powierzchni magazynowej wraz z dodatkowymi usługami. Wówczas operatorzy logistyczni przejmują wszystkie obowiązki na każdym etapie łańcucha dostaw – od momentu przekazania towarów do dostarczenia ich odbiorcy końcowemu. 

Profesjonalne firmy logistyczne oferują przedsiębiorcom kompleksowe usługi z zakresu logistyki kontraktowej. Posiadają wyspecjalizowaną flotę pojazdów, odpowiednie know-how, magazyny oraz wyposażenie, pozwalające obsługiwać klientów z różnych branż. Logistyka kontraktowa stanowi jedną z najpopularniejszych usług outsourcingowych, szczególnie w branży e-commerce. Firmy logistyczne przejmują od producenta lub dystrybutora towar, transportują do własnego magazynu, zajmują się komplementowaniem zamówień oraz wysyłką do klienta końcowego. Jednym z wyspecjalizowanych operatorów logistycznych jest Grupa Raben (polska.raben-group.com), która oferuje swoim klientom kompleksowe usługi w całym procesie logistycznym, w tym co-packing i co-manufacturing. Wiedza i doświadczenie operatorów logistycznych przekładają się na prawidłowe funkcjonowanie magazynów i planowanie całego łańcucha dostaw. 

Innowacyjne systemy IT

Rozwiązania w ramach logistyki kontraktowej nie mogłyby istnieć bez współgrających ze sobą narzędzi informatycznych. Za wszystkimi operacjami logistycznym stoi dedykowany zespół specjalistów IT, sprawujący pełną kontrolę nad procesami w magazynie. Grupa Raben oddaje do dyspozycji klientom nowoczesne narzędzie informatyczne myRaben, które umożliwia kompleksowe zarządzanie całością operacji logistycznych, w tym zarządzanie procesem dostawy i magazynowania. 

Intuicyjne narzędzie myRaben jest dostosowane do potrzeb klientów. Oferuje funkcjonalności takie jak: składanie zleceń transportowych, indywidualne planowanie parametrów dostawy, zaawansowane śledzenie przesyłki wraz z parametrem ETA, przygotowanie oferty cenowej przesyłek, składanie zleceń logistyki kontraktowej czy awizowanie dostaw do magazynu. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom logistycznym, przedsiębiorcy zdobywają informacje w czasie rzeczywistym, co pozwala na dokładne planowanie wszystkich operacji. Powierzając wszystkie procesy logistyczne wyspecjalizowanym firmom, przedsiębiorcy nie muszą martwić się o ryzyko związane z samodzielną organizacją łańcucha dostaw. Łącząc logistykę kontraktową z systemami informatycznymi i automatyzacją procesów, Grupa Raben zapewnia swoim klientom nowoczesne rozwiązania logistyczne na miarę przyszłości.