zawody przyszłości

5 najbardziej pożądanych zawodów w Polsce w 2023 roku

Szukasz dla siebie zawodu albo myślisz o zmianie branży? Analitycy, specjaliści IT i inżynierowie danych, wyspecjalizowani programiści oraz kontrolerzy finansowi – to przykładowe zawody, które będą poszukiwane w 2023 roku według analizy firmy Hays dla Business Insider Polska.

Zawody, które w 2023 r. będą wyjątkowo poszukiwane

Oto zestawienie najbardziej poszukiwanych zawodów w 2023 roku.

Analitycy i inżynierowie danych

Analitycy w działach finansowych czy innych oraz IT developerzy i inżynierowie danych są odpowiedzialni za tworzenie i zarządzanie bazami danych. Obecnie zapotrzebowanie na tego typu kompetencje rośnie. Firmy muszą przetwarzać i analizować informacje, by opracować najlepsze kierunki rozwoju strategii biznesowej.

Investment manager

Tacy specjaliści odpowiadają za zarządzanie aktywami przedsiębiorstw. W tym roku zainteresowaniem cieszą się zawody związane z zarządzaniem portfolio nieruchomości oraz odpowiedzialnością za sprzedaż lub zakup.

CX Manager

CX Manager odpowiada za doświadczenia użytkowników, którzy korzystają ze sklepów i serwisów internetowych. Firmy intensywnie pracują nad zwiększaniem konkurencyjności m.in. poprzez poprawę komfortu. Zapotrzebowanie na specjalistów rośnie.

DevOps Engineer

Specjalista łączący świat rozwoju oprogramowania i biznesu. Firmy cały czas wdrażają nowe technologie. DevOpsi cieszą się ogromnym zainteresowaniem pracodawców. Dba o produkt na różnych etapach jego powstawania – planowania, rozwoju, testowania, wdrażania, uruchamiania i monitorowania oprogramowania.

Fullstack Developer

Jest to programista z szerokim zakresem kompetencji. Pozwalają na obsługę projektu czy aplikacji. Wyjątkowo pożądani są specjaliści ze znajomością języka JavaScrip. Zajmuje się tworzeniem oprogramowani strony www lub aplikacji, dba o bezpieczeństwo i dane. To człowiek orkiestra, bo zna języki programowania, języki skryptowe, a także związane z nimi frameworki.

fot. StartupStockPhotos / Pixabay