Franczyza – pomysł na własny biznes w każdym wieku

Założenie własnej firmy kojarzy się zwykle z koniecznością odkładania środków przez wiele lat na tzw. start. Jednak na rozpoczęcie działalności często trzeba zgromadzić duży kapitał. Alternatywą są sieci franczyzowe – poznajmy zalety takiego biznesu.

Franczyza – pomysł na własny biznes

System franczyzowy pozwala na duże obniżenie opłat wymaganych na start, dlatego wielu osobom pozwala zrealizować marzenie o własnym biznesie. Wiele firm oferuje taką formę współpracy. Dobrym przykładem takiego rozwiązania jest franczyza sklepów, piekarni, salonów odzieżowych itd. – między innymi Żabki, Galerii Wypieków itd.

Działalność pod znanym i lubianym szyldem to popularne rozwiązanie, gdyż daje szansę na własny biznes i dynamiczny rozwój prowadzonej działalności. Własny biznes, ale w ramach sieci franczyzowej, ma wiele zalet. Przede wszystkim jest dobrym sposobem na obniżenie wydatków.

Co to jest franczyza?

Franczyza to współpraca między firmą, która posiada już duży kapitał a lokalnymi przedsiębiorcami. Franczyzodawca gwarantuje know-how oraz wsparcie w prowadzeniu biznesu, opcję wykorzystania już sprawdzonych struktur, wsparcie marketingowe i możliwość porad zgodnie z potrzebami.

Podstawowe zalety systemu franczyzowego

Niski wkład własny, czytelna umowa i program wsparcia dla nowych przedsiębiorców. Zaletą dla franczyzobiorców jest też prawo do korzystania z nazwy i logotypu marki, a także niższe koszty na marketing. Poza tym rozpoznawalność na starcie to zaufanie do marki i niemal gwarancja pozyskania klientów.

Franczyzobiorcy nie muszą przeznaczać dużych środków na start. Kontakty – m.in. z dostawcami, atrakcyjne ceny, gotowe struktury, szkolenia i wsparcie marketingowe to tylko część korzyści. Ta forma działalności pozwala wejść na rynek mimo niedużego kapitału. To dobre rozwiązanie zarówno dla osób młodych, które szukają pomysłu na życie, jak i osób starszych.

Franczyza to dobra opcja otworzenia biznesu i alternatywa dla stworzenia nowego punktu handlowego i budowania marki od podstaw. To również prosty sposób, by spróbować swoich sił w biznesie.

Lena.k

fot. Free-Photos / Pixabay