sklep

Znów zrobimy zakupy w niedzielę?

Na wielu portalach internetowych można znaleźć informacje o przywróceniu handlu w niedzielę. Wszystko zaczęło się od zapisu w roboczej wersji tarczy antykryzysowej o „czasowym przywróceniu zaopatrzenia sklepów i handlu w niedzielę”. Czy jednak taka interpretacja jest właściwa?

Choć zapis ten w wielu osobach wywołał nadzieję na możliwość swobodnego robienia zakupów w każdą niedzielę, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz póki co potwierdziła jedynie kwestię zaopatrzenia sklepów.

„Umożliwiliśmy towarowanie sklepów w niedziele. Dzisiaj w ustawie mamy zakaz handlu, co oznacza, że placówki te są zamknięte od godz. 24 w sobotę do godz. 24 w niedzielę. Na mocy tej decyzji jest możliwość otwarcia sklepu po to, aby w niedzielę zaopatrzyć sklep. To po to, aby sklepy mogły być gotowe w poniedziałek na przyjęcie klientów” – taką wypowiedź pani minister mogliśmy, póki co, usłyszeć.

Oznacza to, że placówki handlowe zostaną otwarte w celu zaopatrzenia, a nie obsługi klientów. Należy jednak mieć na uwadze, że sytuacja zmienia się z dnia na dzień, wraz z rozwojem epidemii w kraju i na świecie. Niewykluczone więc, że za jakiś czas możemy się spodziewać innych decyzji.

Olga

fot. stevepb / Pixabay