imprezy integracyjne

Imprezy integracyjne

Cykliczne imprezy integracyjne nie są obowiązkiem dla każdej firmy. Jednak działają na korzyść zarówno pracowników, jak i pracodawców. Dlaczego warto organizować imprezy firmowe i jak wpływają na pracowników?

Firmowe imprezy integracyjne – dlaczego warto?

Imprezy integracyjne są dodatkowym benefitem dla pracowników i doskonałą okazją do oderwania się od codziennych obowiązków. Eventy firmowe pomagają zredukować stres w pracy, zacieśniać więzi i rozwiązywać ewentualne konflikty w firmie. Wspólnie spędzony czas sprawia, że relacje pomiędzy pracownikami ulegają poprawie, zbliżają i budują zaufanie, co przekłada się na efektywność zespołu. Dzięki imprezom integracyjnym może poprawić się współpraca pomiędzy różnymi działami, co korzystnie wpływa na komunikację w obrębie całej firmy. 

Pomysły na imprezę integracyjną

Nie zawsze musimy iść utartą ścieżką i trzymać się określonego scenariusza imprezy. Czasami warto zaskoczyć swoich pracowników bardziej kreatywną formą integracji. Dobrym rozwiązaniem jest zapewnienie pracownikom możliwości wyboru motywu przewodniego imprezy, miejsca czy atrakcji. Dzięki ankiecie poznamy preferencje zespołu i lepiej dopasujemy charakter imprezy do jego oczekiwań. Imprezie może towarzyszyć motyw przewodni, na podstawie którego ustalany jest scenariusz i harmonogram wydarzenia. Latem warto zdecydować się na integrację w otoczeniu zieleni, gdzie będą czekać na pracowników atrakcje na świeżym powietrzu np. zorbing, paintball, turnieje, off road, ognisko czy warsztaty z ekologii. Firmowe imprezy integracyjne mogą odbywać się w trybie jednodniowym. Dobrym pomysłem będzie wyjście na kręgle, gokarty czy turniej tenisa stołowego. Można również zdecydować się na warsztaty kulinarne, malarskie, z samoobrony czy degustacji miodów pitnych. 

Imprezy integracyjne online

A może warsztaty integracyjne online? Zdalny team building polecany jest firmom, gdzie pracownicy pracują całkowicie online lub w modelu hybrydowym. Imprezy integracyjne online nie muszą być nudne. Warto zorganizować dla pracowników np. warsztaty degustacyjne. Jak wyglądają w praktyce? Pod drzwi pracowników mogą zostać dostarczone pudełeczka z małymi buteleczkami wina. W trakcie degustacji każdy poczuje się jak prawdziwy sommelier, wymieniają się wrażeniami z innymi osobami. Równie dobrym pomysłem są atrakcje z nutą rywalizacji, takie jak quizy, konkursy, rozgrywki online czy kalambury.

Jak zorganizować imprezę integracyjną?

Organizacja imprezy integracyjnej może być nie lada wyzwaniem. Należy zadbać o scenariusz, harmonogram imprezy, motyw przewodni, atrakcje, noclegi i wiele innych ważnych kwestii. Warto powierzyć to zadanie agencji eventowej, która przygotuje ciekawe propozycje dostosowane do potrzeb i oczekiwań klientów. Firma organizująca imprezy integracyjne stworzy doskonale dopasowane scenariusze i atrakcje, które zaangażują wszystkich uczestników wydarzenia. Jedną z agencji eventowych jest Kidsplanet.pl, która specjalizuje się w organizacji imprez na dowolną okazję. Oferta obejmuje kompleksowe przygotowanie eventu, począwszy od dopracowanego scenariusza, wyboru miejsca imprezy, obsługi konferansjerów, kończąc na organizacji atrakcji i cateringu. Firmowe imprezy integracyjne mogą być znakomitą zabawą dla wszystkich uczestników. Nie trzeba decydować się na standardowe rozwiązania – lepiej wybrać kreatywne pomysły przygotowane przez specjalistów. 

Ewe,f: rudyanderson / pixabay