praca-zdalna

Home Office – praca i nauka w trybie zdalnym

Zastanawiasz się, jak pracować z domu, aby uzyskać dobre efekty? Warto wiedzieć, jakie pomysły na biznes mogą się sprawdzić – nie tylko w czasach zagrożenia koronawirusem. Tryb pracy zdalnej pozwala wiele obowiązków wykonywać z zacisza własnego domu. Możesz też założyć lub rozwijać swój biznes, korzystając z praktycznych narzędzi.

Zostań w domu, ale spędź czas pożytecznie

Skoro wyjścia z domu należy ograniczyć do minimum, warto zająć się rozrywką oraz obowiązkami domowymi – jak gra w szachy, układanie puzzli, gry komputerowe, wspólne gotowanie czy porządki w szafie. Zaoszczędzony czas warto wykorzystać też produktywnie i po pracy – możesz m.in. zdobywać wiedzę, uczestniczyć w konwersacjach online, prowadzić blog.

Praca zdalna

Większość z nas pracuje obecnie w trybie pracy zdalnej, ale warto zastanowić się, czy możesz rozwinąć biznes. System Home Office jest przyszłościowy – warto zainwestować w aplikację, która umożliwi rezerwację usług czy produktów. Dobrym pomysłem będzie też sklep internetowy, jeśli prowadzisz biznes. Wiele branż z powodzeniem może przenieść sprzedaż do sieci. Są też gotowe sklepy, które uruchomisz w mniej niż tydzień – wiele zależy od rodzaju asortymentu i liczby produktów.

Inwestuj czas i pieniądze w rozwój biznesu

Zadbaj też o widoczność w Internecie – jeśli trudno Cię znaleźć, to już znak, że musisz nad tym popracować. Działania SEO są kluczowe i mają duży wpływ na Twoje zyski. Warto założyć blog lub zlecić opracowanie tekstów na serwisy zewnętrzne, zainteresować się reklamą AdWords oraz marketingiem w mediach społecznościowych.

Rozwiń też firmę o nowoczesne narzędzia, jeśli zechcesz proponować tę formę wykonywania obowiązków również po ustąpieniu koronawirusa. Są różne narzędzia – również bezpłatne – dzięki którym można się sprawnie komunikować i pracować w zespołach. Pomocny jest m.in. Skype, Zoom, chmury (np. OneDrive lub Dropbox).

Ucz się online

Zwykle przez codzienne obowiązki służbowe i domowe brakuje nam czasu na dodatkową naukę. Tymczasem możesz łatwo zainwestować w swój rozwój i zdobyć nowe cenne umiejętności, ucząc się przez Internet. Zacznij od poświęcenia godziny dziennie na naukę czegoś nowego – może to być język obcy, poznawanie nowych technologii lub kurs przydatny w pracy. W sieci dostępne są różne kursy online i webinary, konwersacje z lektorami, działają też rozmaite platformy. Warto z nich skorzystać i podnieść swoje kwalifikacje lub podszlifować zapomniane umiejętności.

Kar.kw.

fot. lukasbieri / Pixabay.com