Indywidualna interpretacja podatkowa? Tak, ale za 9 miesięcy

Podatnicy, którzy nie wiedzą, jak rozwiązać problem podatkowy, mają możliwość szukania pomocy u źródła, czyli w Krajowej Informacji Skarbowej. Obecnie z możliwości złożenia wniosku o indywidualną interpretację podatkową korzysta wielu przedsiębiorców, u których wątpliwości wywołało zamieszanie związane z epidemią COVID-19. Niestety, na odpowiedź KIS przyjdzie im trochę poczekać!

Opisanie stanu faktycznego fiskusowi i poproszenie go o indywidualną interpretację to sprawdzony sposób na rozwianie podatkowych wątpliwości. Przedsiębiorców nie odstrasza nawet opłata wynosząca 40 zł za każdy opisany stan faktyczny, gdyż to wciąż niewiele w porównaniu do ewentualnej kary za uchybienia.

Niestety, pewnym problemem jest już czas oczekiwania na odpowiedź skarbówki. Do tej pory i tak nie był on krótki, na pismo od fiskusa trzeba było bowiem czekać aż do pół roku. Przepisy tarczy antykryzysowej niestety jeszcze wydłużyły ten czas z 6 do 9 miesięcy. Dotyczy to wszystkich wniosków nierozpatrzonych do 31 marca br.

Olga

fot.