Praca hybrydowa – przyszły tryb pracy?

Model pracy zdalnej zdecydowanie się przyjął, ale najpowszechniejszy będzie prawdopodobnie model hybrydowy. To w ten sposób będę najprawdopodobniej pracować kolejne pokolenia. Klasyczne biura firm zaczną powoli odchodzić do lamusa.

Model pracy hybrydowej – w części z biura, w części z domu – będzie prawdopodobnie najczęściej stosowany. Zamiast stałych biur modne staną się elastyczne przestrzenie zastępujące tradycyjne miejsca pracy. Model hybrydowy wydaje się być dobrym rozwiązaniem zarówno dla firm, jak i ich pracowników. Wzrost zainteresowania takim modelem wynika w dużym stopniu z nagłego rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19, gdyż ludzie coraz częściej pracują teraz zdalnie niż biurowo.

Przykładem takiej inwestycji jest CIC Warsaw – budowa obiektu, według nieoficjalnych informacji, kosztowała znacznie ponad 50 mln złotych. Przestrzeń zaczęła działać już podczas pandemii. Przestrzeń jest wyposażona w liczne nowoczesne technologie, które pomogły dopasować biura do trudnej sytuacji. CIC Warsaw to inwestycja, jakiej na rynku przestrzeni biurowych, kreatywnych czy elastycznych – brakowało w Polsce. Model pracy hybrydowej – z różnych miejsc, np. z domu, przestrzeni elastycznej, biura czy biblioteki – to przyszłość następnych pokoleń.

Lena.k

fot. mohamed_hassan