Podatki i deklaracje podatkowe

Fiskus: Nowe usługi. Jak dużo wie o nas urząd skarbowy?

W e-Urzędzie Skarbowym po zalogowaniu można dowiedzieć się wiele. Fiskus wie dużo o naszych rozliczeniach i transakcjach. Nowością są też dane o rozliczeniach podatkowych. Na koncie w e-US znajduje się wiele informacji – można zdziwić się, jak wiele informacji posiada skarbówka.

Osoby fizyczne, spółki, fundacje i przedsiębiorcy mogą sprawdzać swoje rozliczenia w PIT, VAT, CIT, PCC i inne zdalnie, gdyż w e-Urzędzie Skarbowym znajdują się różne nowe usługi. Przypomnisz sobie, kiedy i jakie deklaracje oraz zeznania złożyłeś, sprawdzisz, czy nie zalegasz z podatkiem i wiele więcej.

Co znajduje się w e-US?

Na koncie podatnika w e-US można sprawdzić nie tylko to, czy podatki zostały rozliczone prawidłowo. Obejmuje ono także informacje m.in. na temat tego, czy sprzedałeś lub kupiłeś nieruchomość, składałeś PIT, VAT albo CIT, a także mandaty.

Sprawdź nowe usługi w e-US

Są tam udostępnione także akty notarialne (aż sprzed 20 lat) i różne rozliczenia. Są też informacje o zeznaniach, terminach, zapłacie podatku i zwrotach z urzędu.

„Rozliczenia” dla urzędów i spółek

„Rozliczenia” na koncie organizacji e-US obejmują m.in. salda i szczegóły rozliczeń w podatkach dochodowych, tytule wykonawczym, podatku od czynności cywilnoprawnych i podatku od towarów i usług, upomnieniach czy prośbie o kontakt z urzędem skarbowym.

Jak zalogować się do urzędu?

E-Urząd Skarbowy znajduje się na stronie podatki.gov.pl. Do e-US można zalogować się:

profilem zaufanym, przez bankowość elektroniczną, przez aplikację mObywatel, e-dowodem albo tzw. danymi podatkowymi.

fot. stevepb / Pixabay