83 milionerów chce płacić wyższe podatki. Jak to możliwe?

Zgadza się, w tytule nie ma błędu. 83 bogaczy na specjalnej stronie Milionerzy dla ludzkości, opublikowało list otwarty, w którym zaapelowali o podniesienie im obciążeń podatkowych. Co ciekawe nie na chwilę, ale na stałe i to natychmiast. Skąd ten pomysł – chciałoby się zapytać? Spieszymy z wyjaśnieniem.


Najbogatsi ludzie na świecie chcą w ten sposób pomóc podnieść się gospodarce światowej, która aktualnie musi radzić z kryzysem związanym z pandemią wywołaną przez Covid-19. Milionerzy podkreślają, że ich pieniądze mogą mieć kluczowe znaczenie w uzdrowieniu świata i jego podniesieniu z zapaści, której skutki mogą potrwać nawet długie dekady.

Sygnatariusze listu zdają sobie również sprawę z faktu, że działalność charytatywna, jak bardzo nie byłaby hojna, nie rozwiąże problemów, które powstały lub ujawniły się w obliczu pandemii. Ich zdaniem jedynym rozsądnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest permanentne podniesienie podatków ludziom takim jak oni. Te dodatkowe fundusze przeznaczyć można na dofinansowanie obciążonej pandemią opieki zdrowotnej, szkolnictwa online oraz kwestii bezpieczeństwa w sytuacji, gdy obecna pandemia może nie być ostatnią, jaka czeka nas w najbliższym czasie.

Magda M.

fot. NikolayFrolochkin / Pixabay