Zabezpieczanie przedmiotów do wysyłki

Jak zabezpieczyć przesyłkę do transportu?

Przesyłki przeznaczone do transportu powinny posiadać odpowiednie zabezpieczenia, które chronią zawartość w czasie wstrząsów i przypadkowych upadków. Większość uszkodzeń w transporcie można uniknąć, dzięki odpowiednim zabezpieczeniom. Właściwe pakowanie przesyłek sprawi, że zawartość dotrze do adresata w nienaruszonym stanie. Jak właściwie zabezpieczyć przesyłkę przed transportem?

Zabezpieczenia zewnętrzne – opakowania kartonowe

Podstawową sprawą podczas zabezpieczania przesyłek jest wybór odpowiedniego opakowania. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest kartonowe pudło. Powinno być wykonane z grubego materiału, który zabezpieczy przedmioty przed uszkodzeniem oraz wilgocią. Należy pamiętać, że opakowanie musi być najbardziej zbliżone rozmiarami do gabarytów towaru. Ustabilizowana zawartość paczki ogranicza ryzyko uszkodzenia. Zbyt duży karton może powodować przemieszczanie się towaru. Czasami trudno jest wybrać odpowiedni rozmiar pudełka. Warto zdecydować się na bardziej nowoczesne rozwiązania. Firma PK System (pksystem.com.pl) oferuje innowacyjne systemy i ekologiczne zamienniki opakowań kartonowych. Unikalny system pakowania WaveWrap® składa się z tektury falistej pokrytej od wewnątrz samoprzylepnym klejem na zimno. W połączeniu z materiałem wypełniającym stabilizuje i chroni zawartość paczki, a także zapobiega przemieszczaniu się podczas transportu. Maszyny pakujące WaveWrap® zapewniają kompleksową ochronę towarom, optymalne wymiary opakowania oraz wysoką wydajność. 

Folia bąbelkowa – najczęściej wykorzystywane zabezpieczenie

Oprócz zewnętrznej ochrony towarów równie ważne jest wypełnienie paczki. Jednym z najpopularniejszych zabezpieczeń przesyłek jest folia bąbelkowa. Ten rodzaj ochrony ma na celu amortyzację i unieruchomienie towaru w paczce. Wysokiej jakości folie bąbelkowe dostępne są w kilku rozmiarach, grubościach i wielkościach bąbli. Dobrym rozwiązaniem dla firm, które chcą zachować stosunkowo niski koszt opakowania jest wykorzystanie maszyny do produkcji foli bąbelkowej New Air, oferowanej przez sklep PK System. Urządzenie automatycznie napełnia i dozuje folię, zapewniając odpowiednie właściwości amortyzujące przez cały cykl transportu. Maszyna New Air jest szybka, kompaktowa i ekonomiczna. Skraca czas pakowania, jednocześnie zwiększając wydajność i minimalizując koszty procesu. 

Woreczki z powietrzem do wypełniania pustych przestrzeni w paczce 

Woreczki z powietrzem są jednym z najtańszych rodzajów wypełnień pustych przestrzeni w przesyłkach. Doskonale zabezpieczają i unieruchamiają zawartość paczki. Woreczki z powietrzem sprawdzają się w przypadku konieczności ochrony delikatnych rzeczy. W przypadku sklepów internetowych, małych i średnich firm dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie niewielkiej wielkości urządzenia Fill Air do produkcji woreczków z powietrzem. Maszyna zwiększa wydajność i skraca czas pakowania. Wystarczy tylko założyć wybrany rozmiar folii i włączyć urządzenie. 

Systemy wypełnień papierowych

Innym rodzajem wypełnienia są papierowe kształtki. Doskonale usztywniają i amortyzują przesyłkę. Skutecznie zabezpieczają delikatne towary podczas transportu. Firma PK System oferuje inteligentny  i wydajny system Pack Tiger. Urządzenie produkuje kształtki z papieru, wykorzystywane do zabezpieczenia różnych produktów. Można również zdecydować się na ekologiczny i łatwy w obsłudze system do wypełnień papierowych FasFil EZ® Auto. Małe urządzenie zapewnia dużą produktywność i wydajność pakowania. 

Nowoczesne rozwiązania polecane są zarówno małym, jak i dużym firmom, które chcą przyspieszyć czas pakowania oraz zminimalizować ilości materiałów potrzebnych do ochrony produktów.