zarobki w IT

Zarobki w branży IT w 2022 roku

W 2022 roku może powstać aż 60 tys. nowych miejsc pracy w branży IT. To właśnie w tych zawodach podwyżki są częste i najwyższe. Zdradzamy, ile zarabiają specjaliści od Security, Big Data, DevOps czy Business Intelligence.

Praca w IT w 2022 roku – prognoza

Polskie firmy stwierdziły, że w ciągu kwartału mogą zatrudnić nawet 15 tys. pracowników IT. Nie zaszkodziła im nawet pandemia koronawirusa, która sparaliżowała wiele sektorów gospodarki. Najwięcej ofert jest dla programistów (28%), testerów oprogramowania (14%) oraz wdrożeniowców (8%). Rośnie też zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Specjaliści z IT mogą też liczyć na największe podwyżki, a rynek pracy w zakresie IT i nowych technologii pnie się cały czas w górę. W dodatku firmy technologiczne i tak oferują najwyższe pensje w kraju. Wspomniana pandemia była wręcz czynnikiem pobudzającym branżę IT. Dlaczego? Rozwój technologiczny został przyspieszony o kilka lat w porównaniu do stanu sprzed pandemii. Wzrosło też zapotrzebowanie na e-usługi – już nie tylko chętnie robimy zakupy online, ale też korzystamy m.in. z administracji publicznej.

Przykładowe pensje w IT 2022

Specjaliści od DevOps: od 16,8 do 23,5 tys. zł netto,

Specjaliści od Security: od 18,5 do 25 tys. zł netto,

Specjaliści od Big Data: od 16 do 22 tys. zł netto,

Specjaliści od Business Intelligence: od 15,1 do 21 tys. zł netto,

dyrektor działu IT: 19 800 zł netto.

fot. sebalachowicz / Pixabay