Żabka buduje nowoczesny magazyn – roboty zamiast ludzi?

Żabka buduje jeden z najnowocześniejszych magazynów – inwestycja jest realizowana pod Warszawą. Firma planuje wykorzystać w nim… roboty. Mają one zastąpić siłę roboczą, czyli pracowników fizycznych.

Sukces mimo pandemii

Tysiąc nowych sklepów to prawdziwe zaskoczenie w dobie pandemii – Żabka zaskoczyła swoim rozwojem. Nic dziwnego, że buduje wyjątkowo nowoczesne centrum logistyczne dopasowane do swoich potrzeb.

Magazyn dla Żabki realizowany przez 7R

W styczniu 2021 roku rozpoczęła się budowa najnowocześniejszego magazynu logistycznego sieci Żabka pod Warszawą, koło Radzymina. Realizuje go jeden z liderów w branży, deweloper 7R. Ma to być w pełni zautomatyzowany obiekt – zakończenie budowy planowane jest na 2022 rok.

Nowoczesna i efektywna logistyka to gwarancja najwyższej jakości i świeżości produktów, a także szybkiej obsługi dostaw dla franczyzobiorców. Dziennie będzie mogło obsłużyć aż około 5 tys. m3 towaru.

To pierwszy tak zaawansowany obiekt dla branży spożywczej, który powstaje w Polsce. Obejmuje budynek „high bay”, a także pomieszczenia mroźni i chłodni, myjni i suszarni. Na uwagę zasługują też wysokiej jakości systemy wspierające automatyzację procesów logistycznych.

Najnowocześniejszy i w pełni zautomatyzowany

Centrum o powierzchni magazynowej około 60 tys. mkw. będzie najnowocześniejszym i największym takim obiektem. W całości zautomatyzowany i efektywny energetycznie będzie też przyjazny dla środowiska. Dla sieci Żabka ma ono znaczenie kluczowe, niemal strategiczne. Wyróżniać będzie się także wysokim standardem wykonania i będzie służyć Żabce przez wiele lat. Nowe centrum będzie wyróżniało się dużą pojemnością składowania.

Obiekt BTS – dopasowany do indywidualnych potrzeb

Magazyn to projekt BTS, czyli powstaje zgodnie z indywidualnymi preferencjami sieci Żabka, w pełni odpowiadając na jej potrzeby. Dzięki temu z pewnością wpłynie na lepszą optymalizację jej logistyki. Czterokrotnie wyższy od standardowego magazynu budynek oraz zaawansowane rozwiązania technologiczne wyróżniają go na tle innych obiektów. Taka inwestycja to lepsza logistyka, ale także wydajność i możliwość dalszego rozwoju dla sieci.

Ewelina

fot. 1137303 / Pixabay