zdjęcie rezonans barku

Rezonans barku – co musisz o nim wiedzieć?

Bark to bardzo ważna część naszego ciała, aczkolwiek jest ona narażona na różne kontuzje i urazy. Aby łatwo zdiagnozować potencjalny problem w obrębie barku, warto zdecydować się na wykonanie rezonansu. Badanie to ma szeroką gamę zalet, dlatego też decyduje się na nie coraz więcej pacjentów.

Wskazania do wykonania rezonansu magnetycznego barku

Rezonans barku to niezastąpione badanie, które bardzo mocno pomaga w diagnostyce wielu chorób i urazów. Badanie to wykonuje się nie tylko po to, aby zweryfikować efekty przeprowadzonej operacji, ale również po to, monitorować postępy leczenia. Głównym wskazaniem do wykonania rezonansu barku są szeroko pojęte zwyrodnienia oraz wady rozwojowe barku. Rezonans magnetyczny barku bardzo często wykonują pacjenci skarżący się na guzy kości i tkanek miękkich, zespół nerwu nadłopatkowego, a także uszkodzenia ścięgien oraz więzadeł. Poważnym wskazaniem do przeprowadzenia tego badania może być też niestabilność stawu barkowo-obojczykowego. Problem ten bardzo często dotyka chociażby narciarzy bądź motocyklistów, których barki są narażone na spore obciążenia. Jeśli zauważysz u siebie nawracające bóle barku, które są połączone z innymi objawami, to nie zwlekaj i jak najszybciej zdecyduj się na wykonanie rezonansu.

Rezonans barku – jak się przygotować?

Podczas wykonywania rezonansu magnetycznego barku używane jest silne pole magnetyczne. Oznacza to, że – niezależnie, czy podczas badania podawany jest kontrast – niezbędne jest odpowiednie przygotowanie. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że do gabinetu, w którym będzie wykonywany rezonans, nie wolno wnosić żadnych metalowych przedmiotów. Mogą one bowiem się nagrzewać, a także przyczyniać się do zaburzenia uzyskiwanego obrazu barku pacjenta. Przed wejściem do gabinetu obligatoryjnie należy pozostawić w bezpiecznym miejscu klucze, biżuterię, a także zegarki. W dniu badania zaleca się założenie wygodnego i przewiewnego stroju, który zapewni komfort podczas badania. Co prawda, rezonans jest zupełnie bezbolesny, ale wykonanie tego badania może potrwać nawet kilkadziesiąt minut, dlatego też warto zadbać o wygodną odzież. Choć rezonans jest w pełni bezpieczny, to należy pamiętać o kilku przeciwwskazaniach. Jest on odradzany chociażby osobom ze sztucznymi zastawkami czy rozrusznikiem serca.

Gdzie wykonać rezonans barku?

Czujesz, że kondycja Twojego barku nie jest najlepsza i chciałbyś lub chciałabyś sprawdzić, co się z nim dzieje? Jeśli zależy Ci na tym, aby rezonans został wykonany profesjonalnie, szybko, a co najważniejsze dokładnie, to warto zaufać klinice REX MEDICA – https://rexmedica.pl/rezonans-magnetyczny/rezonans-magnetyczny-barku/. Jest to uznana firma, której domeną jest wykonywanie rezonansów magnetycznych. Pracują w niej sami profesjonaliści, dlatego też każdy pacjent może mieć pewność, że zostanie obsłużony z najwyższą starannością. REX MEDICA korzysta z bardzo nowoczesnego sprzętu, z pomocą którego diagnozowanie pacjentów jest o wiele prostsze. Jeśli chcesz wykonać rezonans barku w profesjonalnych warunkach, to zaufanie tej firmie będzie strzałem w dziesiątkę.

materiały partnera (wp)12