waluty

Polska: aż 750 tysięcy klientów Revolut

Revolut rośnie szybciej niż banki, mimo że półtora roku temu wielu podchodziło do niego sceptycznie. Wtedy Revolut wchodził na polski rynek – dzisiaj z aplikacji korzysta aż 750 tysięcy osób.

Revolut to aplikacja mobilna, dzięki której można zamówić kartę umożliwiającą płatności za granicą w aż 150 walutach po kursie międzybankowym. Brak dodatkowych opłat i prowizji to kusząca propozycja. Nie trzeba zastanawiać się nad różnicami w kursach, bo przewalutowanie odbywa się po dobrym kursie.

Usługi Revolut stały się tak popularne, że rynek zmusił banki do urozmaicenia oferty, aby nie straciły zbyt wielu klientów. Jednak Revolut również reaguje i szybko zapewnia nowe usługi oraz ciekawe promocje. Do obsługi karty służy aplikacja – można ją z poziomu smartfona wyłączyć lub włączyć, zamówić tradycyjną kartę lub karty wirtualne.

Poza granicami Polski można płacić kartą do konta w złotych – zwykle jest to Visa i MasterCard. Wygodne? Tak, ale i drogie – naliczane prowizje mogą odebrać całą radość z wakacji.

Lena

fot. PublicDomainPictures / Pixabay.com