Polacy coraz chętniej rozliczają PIT przez Internet

Nie wiadomo, czy to efekt pandemii koronawirusa, czy po prostu postępująca cyfryzacja polskiego społeczeństwa, ale fakt jest faktem – Polacy zdecydowanie przekonali się do rozliczania PIT-ów przez Internet.

Tę prostą i wygodną metodę składania zeznania rocznego wybrało w tym roku już ponad 3,5 miliona podatników. Ministerstwo Finansów na początku kwietnia poinformowało o tym na Twitterze.

To dobra informacja także w kontekście szeroko zakrojonej kampanii e-Polak potrafi, promującej załatwianie spraw urzędowych wprost z własnego domu. Elektronicznie można już załatwić np. zgłoszenie narodzin dziecka, wniosek o 500+, złożenie wniosku o dowód osobisty, czy odpis aktu z urzędu stanu cywilnego, jak również sprawdzić historię pojazdu, ilość punktów karnych itp.


W tym miejscu warto również przypomnieć, że w tym roku na mocy specustawy będącej częścią rządowej Tarczy Antykryzysowej polscy podatnicy mają więcej czasu na złożenie deklaracji PIT za 2019 rok. Wcześniej obowiązywał standardowy termin do końca kwietnia 2020 roku a aktualnie mamy na to miesiąc dłużej, czyli do końca maja 2020 roku.

Magdalena

fot. 27707 / Pixabay