Kobieta z włosami pofarbowanymi na platynowy blond

Platynowy blond – uzyskaj wymarzony odcień włosów!

Chcesz być platynową blondynką? Choć odcieni blondu jest mnóstwo, to jednak wiele kobiet decyduje się na rozjaśnienie włosów właśnie do poziomu platyny. Ten bardzo modny, wyrazisty rodzaj blondu dodaj pewności siebie i niewątpliwie pozwala wyróżnić się w tłumie. Trzeba jednak przyznać, że uzyskanie platyny na włosach może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nie jest się naturalną blondynką. Podpowiadamy, jak zostać platynową blondynką i nie zniszczyć włosów!

Platynowy blond, czyli kolor, który zawsze jest trendy

Jeśli farbujesz włosy i lubisz zmiany, to całkiem możliwe, że niejednokrotnie myślałaś o tym, żeby zostać platynową blondynką albo masz już za sobą doświadczenia z rozjaśnianiem włosów do poziomu platyny. A może aktualnie Twoim kolorem włosów jest platynowy blond, ale Twój rozjaśniacz nie spełnia Twoich oczekiwań? Niezależnie od tego, czy intensywne rozjaśnianie włosów nie jest dla Ciebie czymś nowym, czy dopiero planujesz po raz pierwszy wykonać taki zabieg, w tym artykule znajdziesz szereg ważnych informacji.

Nie da się ukryć, że platynowy blond to wyjątkowy odcień, który chyba nigdy nie wychodzi z mody i ma mnóstwo wielbicielek i wielbicieli. Zanim jednak zaczniesz rozjaśniać włosy do poziomu platynowego blondu lub kolejny raz sięgniesz po rozjaśniacz, przemyśl kilka kwestii!

Platynowy blond to wymagający odcień

Choć intensywne rozjaśnienie włosów to poważna decyzja, wiele kobiet decyduje się na taki krok. I znaczna część z nich nie żałuje go! Platynowy blond, wbrew obiegowej opinii, pasuje nie tylko naturalnym blondynkom z jasną cerą. Takie włosy mogą dodać uroku również szatynkom i brunetkom, a także rudowłosym kobietom. Trzeba jednak liczyć się z tym, że im ciemniejsze są włosy, tym silniejsze musi być oddziaływanie produktu rozjaśniającego, aby uzyskać pożądany efekt.

Osoby, które nie mają żadnego doświadczenia w rozjaśnianiu włosów i aplikowaniu farby na pasma, podczas pracy z rozjaśniaczem mogą popełnić błędy takie jak jak nierównomierne rozprowadzenie produktu na włosach lub zbyt krótkie albo zbyt długie trzymanie rozjaśniacza na pasmach. Trzeba więc uważać podczas takiego zabiegu i starać się postępować jak najbardziej profesjonalnie.

Bardzo ważne jest także to, aby intensywnie rozjaśnione włosy były pielęgnowane w odpowiedni sposób. Potrzebują one solidnego nawilżenia i regeneracji, poza tym trzeba pamiętać o tym, że dzięki szamponom i odżywkom z fioletowym pigmentem można zachować chłodny odcień pasm.

Jak uzyskać platynowy blond i nie zniszczyć włosów?

Uzyskanie platynowego blondu na włosach bardzo ciemnych jest trudne, więc należy zrezygnować z samodzielnego rozjaśniania włosów, które są ciemnobrązowe lub czarne. Trzeba jednak wiedzieć, że nawet przy średnim brązie można osiągnąć bardzo dobre rezultaty, jeśli tylko zainwestuje się w nowoczesny rozjaśniacz do włosów od renomowanego producenta. Warto postawić na zaawansowane rozjaśnianie włosów aż do 9 tonów z zastosowaniem nowoczesnej technologii bonding complex, chroniącą włosy podczas intensywnego rozjaśniania. Taki rozjaśniacz pozwala uzyskać zachwycający, czysty platynowy blond nawet na brązowych włosach i to już po 1 użyciu. W dodatku, dzięki swojej formule rozjaśniacza i dołączonej do niego specjalnej odżywce, można ochronić włosy przed utratą elastyczności i łamaniem się.

Platynowy blond ma wyjątkowy urok i nic dziwnego, że jest tak popularny. Da się go uzyskać nie tylko na naturalnie jasnych włosach – wybierz jednak dobry rozjaśniacz, bo to od niego wiele zależy!