płyn micelarny do twarzy

Najlepszy kosmetyk do oczyszczania twarzy

Oczyszczanie twarzy to jedno z podstawowych zadań w pielęgnacji, które obok nawilżania i ochrony SPF, stanowi filar codziennej rutyny. Dobrze oczyszczona skóra to punkt wyjścia do wszelkich dalszych zabiegów na twarz. Wybierz najlepszy kosmetyk do oczyszczania twarzy, a Twoja skóra szybko Ci się odwdzięczy.

Nowoczesna technologia miceli pozwoli Ci usuwać zanieczyszczenia różnego rodzaju

Płyn micelarny służy do delikatnego oczyszczania twarzy, a jego sekret tkwi w tym, że zawiera specjalne cząsteczki zwane micelami. Micele przyciągają zarówno wodę, olej, jak i zanieczyszczenia związane z wytwarzaniem sebum. Łączy w sobie zadania płynu do mycia twarzy, płynu do demakijażu i kremu nawilżającego. Płyn micelarny nie wymaga pocierania twarzy wacikiem, bo tak skutecznie usuwa zanieczyszczenia. Oczywiście dobieramy go do swojego rodzaju cery, bo na rynku można spotkać wiele rodzajów tego kosmetyku. Płyn micelarny nawilżający, płyn micelarny rozświetlający, a może płyn micelarny kojący? Wszystko zależy od Twojego rodzaju cery. Po umyciu twarzy, nie trzeba jej zmywać wodą i to jest również ogromny plus płynu micelarnego. Jest on wydajnym kosmetykiem, który obecnie cieszy się dużą popularnością. Delikatne kosmetyki do twarzy są obecnie bardzo potrzebne, bo wiele rodzajów skóry może się uwrażliwiać i mieć podrażnienia.

Jakie są korzyści stosowania płynu micelarnego?

Przede wszystkim płyn micelarny wyróżnia się delikatnością dla skóry i wielokierunkowym działaniem. Działa na skórę jak tonik i przywraca skórze równowagę pH. Pozwoli szybko oczyścić cerę i tonizować. Bardzo często płyny micelarne zawierają witaminy i składniki aktywne anti-age. Płyn micelarny z kwasem hialuronowym doskonale nawilży skórę i sprawi, że będzie dogłębnie nawodniona. Z kolei popularny kosmetyk to także płyn micelarny z witaminą C, o silnych właściwościach rozjaśniających i antyoksydacyjnych, które sprawiają, że skóra wygląda młodziej i jest pełna blasku. Płyn micelarny jest zdecydowanie bardziej łagodny niż tradycyjne środki myjące takie jak na przykład żel do mycia twarzy, choć oczywiście wszystko zależy tutaj od składu takiego kosmetyku. Nawilżenie po płynie micelarnym jest zdecydowanie większe niż po jakimkolwiek produkcie myjącym.

W czym jeszcze pomoże Ci płyn micelarny?

Te wszystkie wymienione korzyści, to nie koniec plusów stosowania płynu micelarnego. Warto dodać, że płyny micelarne pomagają także w walce z trądzikiem, bo nie zatykają porów i są bardzo lekkie dla skóry. Poza tym mają wysokie właściwości usuwające oleje i zanieczyszczenia, a tym samym zwiększają przepuszczalność skóry. Dzięki temu działanie kolejnych kosmetyków z aktywnymi substancjami jest ułatwione i mogą one docierać do głębszych warstw skóry. Dzięki płynom micelarnym, w wyraźny sposób można zmniejszyć ilość używanych kosmetyków, co jest zgodne z ideą minimalizmu kosmetycznego jak skin streaming. Mała ilość kosmetyków Znacznie ułatwia codzienną pielęgnację i nie trzeba zastanawiać się w jakiej kolejności nakładać kremy toniki i serum, bo tak naprawdę jeden płyn micelarny może zastąpić te wszystkie kosmetyki.

artykuły partnera (wp)

Dodaj komentarz