Microliving – nowy trend mieszkaniowy

Jednym z nowych trendów mieszkaniowych w Polsce jest tzw. microliving. Co to oznacza? To malutkie mieszkanie z… pełną satysfakcją – model ten znany jest m.in. z Hongkongu czy Tajlandii. Być może stanie się standardem również w Polsce przez trudne warunki rynkowe i urbanistyczne. W myśl tego modelu wystarczy nam mniej przestrzeni własnej, na której zmieścimy jak najwięcej udogodnień.

Nie brzmi to zachęcająco ani optymistycznie, ale może okazać się, że trend ten faktycznie rozprzestrzeni się też w Polsce. Spełnia w 100 proc. zasadę „Trzeba sobie radzić” i jest odpowiedzią na niepewną sytuację na rynku nieruchomości.

Obecnie większość osób ma do wyboru kredyt na długie lata – nawet 20 lub 30 – albo drogi, zwłaszcza w miastach jak Warszawa, Wrocław czy Kraków, wynajem. Nic dziwnego, że rynek potrzebuje i szuka alternatywnych rozwiązań dla tych, dla których obie powyższe propozycje nie są zachęcające.

Pierwsze mikroapartamenty w Polsce już zostały zrealizowane – znajdują się w świetnych lokalizacjach i oferują wysoki standard, jedynie metraż jest niewielki. Są atrakcyjne i budzą zainteresowanie na rynku mieszkaniowym.

Ewelina

fot. jarmoluk / Pixabay