meble skandynawskie

Meble skandynawskie

Prostota, funkcjonalność, estetyka – to tylko kilka powodów, dla których można pokochać meble skandynawskie. Ten styl to więcej niż modny sposób na wykończenie wnętrza. Dobrze zorganizowana przestrzeń sprawia, że możemy zrelaksować się w harmonijnym otoczeniu. Styl skandynawski na dobre zagościł w pokojach dziecięcych, stwarzając przytulną atmosferę i poczucie bezpieczeństwa. Na co zwrócić uwagę wybierając meble dziecięce ze skandynawskim rodowodem?

Funkcjonalne meble, które rosną razem z dzieckiem

Pokój dziecięcy pełni wiele funkcji. Jest przestrzenią, w której dziecko bawi się, odpoczywa, uczy oraz przyjmuje swoich gości. Z tego względu pomieszczenie musi być przygotowane na wiele sytuacji. Meble w stylu skandynawskim tworzą komfortową przestrzeń, w której dziecko będzie chciało spędzać czas. Wyposażenie wnętrza powinno zapewnić dziecku dobre warunki do rozwoju. Nowoczesne meble skandynawskie rosną wraz z maluchem, dzięki czemu nie trzeba ich często wymieniać. Jednym z producentów oferujących funkcjonalne meble ze skandynawskim rodowodem jest FLEXA – zobacz na stronie sklep.mebleflexa.pl. Regulowane biurka czy systemy modułowe regałów i szaf to tylko niektóre rozwiązania o wysokiej funkcjonalności. Oryginalnym i jednocześnie praktycznym rozwiązaniem są łóżka z regulowaną długością, które posłużą dziecku przez wiele lat. Równie dużą popularnością cieszą się łóżka piętrowe z drabinką i możliwością zamontowania zjeżdżalni. Regały i komody dostępne w kolekcji mebli FLEXA idealnie pasują pod łóżko, zapewniając dodatkowe miejsce do przechowywania. 

Harmonijne i estetyczne wnętrze 

Pokój dziecka jest miejscem relaksu i światem kreatywnej zabawy. Maluch powinien swobodnie czuć się we własnym wnętrzu. Raczej nie sprawdzą się ciężkie, ciemne meble, które mogą zanadto przytłaczać. Styl skandynawski jest tego przeciwieństwem – meble nadają przestrzeni ciepła i powiewu świeżości. Charakteryzują się lekkością, prostą formą i modnym designem. Producent mebli FLEXA (https://sklep.mebleflexa.pl/) oferuje ponadczasowe meble dziecięce w neutralnych, pastelowych kolorach np. błękitnym, żółtym, różowym, zielonym, białym i szarym. Takie barwy relaksują, uspokajają i nadają wnętrzu przytulnego charakteru. Dla rozwoju dziecka niezwykle ważne jest poczucie ładu i porządku. Meble skandynawskie są minimalistyczne, harmonijne i co bardzo ważne – nie przytłaczają nadmiarem dekoracyjnych elementów czy wymyślnych form. Mimo wrażenia lekkości, meble skandynawskie opierają się na solidnej konstrukcji, która zapewnia im dużą wytrzymałość i trwałość. Proste meble o stonowanej kolorystyce nigdy nie wychodzą z mody i doskonale wyglądają nawet po upływie wielu lat. 

EWE,