Ile zarabia kierownik IT?

Zarobki w branży IT dla wielu osób są horrendalnie wysokie i zaskakujące – sektor ten nie traci na popularności. Wysokość wynagrodzeń budzi liczne dyskusje i kontrowersje. Zastanawiasz się, ile jest prawdy w krążących powszechnie mitach? Wyjaśniamy, ile rzeczywiście zarabiają kierownicy w branży informatycznej.

W raporcie przygotowanym przez Sedlak & Sedlak dla branży IT podano m.in. wysokość wynagrodzenia kierowników IT zatrudnionych na etat, na umowę o pracę, a także na kontrakt. Wiele zależy nie tylko od rodzaju zatrudnienia, ale i wielkości firmy czy zespołu, zakresu obowiązków czy miasta (województwa). Dowodzący niewielkim, bo liczącym do 10 osób, działem, zarabia oczywiście mniej niż kierujący dużą grupą osób i mający wpływ na kształtowanie polityki firmy i strategię działań.

Aż około 50 proc. kierowników mniejszych działów pracujących na umowę o pracę otrzymywała ponad 12 000 zł, a na kontrakcie ponad 13 000 zł. Kierownicy dużych działów zarabiali 16 600 zł na umowie o pracę i 17 350 na kontrakcie. Znaczenie ma także rodzaj działalności IT – najwięcej zarabiali kierownicy w sektorze finansowym, mniej kierownicy z sektora usług IT i przedstawiciele sektora software. Dobrze zarabiają kierownicy ds. bezpieczeństwa (zwykle co najmniej 15 200 zł), ale też kierownicy zespołu testerów i kierownicy ds. wdrożeń. Ostatnie miejsce zajmują dowodzący zespołem help-desk (około 8 900 zł).

Wojtek

fot. PhotoMIX-Company / Pixabay