studentka cyberbezpieczeństwa

Cyberbezpieczeństwo. Studia inżynierskie w Warszawie!

Inżynierskie studia z cyberbezpieczeństwa w Warszawie to wyjątkowa okazja do zdobycia kluczowej wiedzy oraz umiejętności z zakresu ochrony danych, oraz systemów informatycznych. Czekająca Cię współpraca z czołowymi specjalistami oraz dostęp do najnowszych technologii sprawiają, że program niejednej uczelni wyższej będzie w stanie doskonale przygotować przyszłego studenta do wyzwań dynamicznie rozwijającego się sektora IT, jakim jest cybersecurity!

Studia z cyberbezpieczeństwa – dla kogo?

Studia z cyberbezpieczeństwa są odpowiednie dla osób o określonych przymiotach. Przede wszystkim, istotna jest kreatywność, dokładność oraz dbałość o szczegóły, ponieważ te cechy  charakteru (połączone w jedno) pozwalają na innowacyjne rozwiązywanie problemów. Ważna jest także zdolność do przewidywania potencjalnych zagrożeń oraz bezproblemowe podejmowanie działań zapobiegawczych. Zatem jednostki o analitycznym umyśle, potrafiące logicznie myśleć oraz pracować w sposób zdyscyplinowany, będą miały przewagę nad innymi kandydatami na rynku IT. Warto też wspomnieć o tym, że w tej dziedzinie kluczowa jest także uczciwość oraz etyka pracy. W końcu warto, aby przyszły praktyk cieszył się dużym zaufaniem wśród zespołu, a co za tym idzie, wykazywał się wysoką odpowiedzialnością w kontekście wykonywanych przez siebie obowiązków zawodowych.

Studia Cyberbezpieczeństwo – jaka matura?

W rekrutacji na studia z cyberbezpieczeństwa w tegorocznym semestrze zimowym szczególną uwagę zwraca się na wyniki z matematyki oraz informatyki z poziomu podstawowego, oraz rozszerzonego. Te przedmioty są najczęściej wysoko punktowane przez uczelnie techniczne, gdyż stanowią podstawę wiedzy niezbędnej do odbywania specjalności, jaką jest Cyberbezpieczeństwo studia I stopnia. Dobrze jest również, jeśli absolwenci szkoły średniej zdają maturę z angielskiego na poziomie rozszerzonym, ponieważ wiele materiałów dydaktycznych oraz branżowych jest dostępnych w tym języku.

Studia I stopnia. Cyberbezpieczeństwo na UTH w Warszawie!

Szukasz specjalności, która odpowiada na potrzeby współczesnego rynku pracy? Inżynieria Cyberbezpieczeństwa, dostępna w ramach kierunku „Informatyka” na UTH w Warszawie, została stworzona we współpracy z czołowymi firmami, które działają w branży technologicznej. Dzięki strategicznym partnerstwom tej szkoły wyższej studenci mają dostęp do nowoczesnych rozwiązań. Na przykład, uczestnictwo w programie Microsoft Imagine Premium umożliwia korzystanie z takich narzędzi, jak:

  • Visual Studio,
  • Visio,
  • Project

oraz serwerów:

  • SQL Server,
  • BizTalk,
  • SharePoint Server.

Dodatkowo specjalność Cyberbezpieczeństwo na UTH prowadzone jest we współpracy z zaufanymi firmami, typu Ideo, Gromar, LPE, Doskomp i Bastarts. To zapewnia praktyczne dzielenie się doświadczeniem z uczestnikami zajęć, które będzie zgodne z najnowszymi trendami w branży cybersecurity.

materiały partnera(WP)